بهترین چوب روسی

بهترین چوب روسی

 

انواع و اقسام چوب ها

چوب های موجود در کشورمان ایران به دو دسته ی چوب های داخلی و خارجی تقسیم می شوند :

الف – چوب های داخلی (به اصطلاح چوب های جنگلی)

چوب هایی بمانند راش و ملچ و چنار ها و گردو و افرا وحتی  ممرز می باشند که از جنگل های داخلی تهیه می شوند و بیشترین مصارف آنها در ساخت انواع مبلمان و درب و وسایل دکوری می باشد .

بهترین چوب روسی

ب- چوب های خارجی

بیشتر این چوب های خارجی از چوب های نژاد درختان نوک سوزنی مانند کاج  و سرو می باشند که بیشتر از روسیه و کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی و اطریش نیز  وارد می شوند که پس از قطع کردن  به کارخانه حمل شده و به ابعاد مختلفی برش زده می شوند و به صورت های پالت بسته بندی شده و به کشور های متفاوت صادر می شوند . به شکل معمول زمان قطع درختان در ماه اردیبهشت می باشد و تا شهریور نیز ادامه دارد چون در مابقی سال جنگل های روسیه شدیدا یخبندان است و ادامه کار غیر ممکن می باشد .

بهترین چوب روسی

1 – چوب روسی


 این نوع از چوب همان چوب درختان کاج است که بیشتر آنها در جنگل های سیبری روسیه وجود دارند  که گونه های مختلفی دارند و از کشور های اسکاندیناوی نیز وارد می شوند که اتفاقا مرغوب ترین نوع آن تعلق دارد به کشور فنلاند و یا به صورت تراورس شده برای راه آهن یا تخته های بریده بریده شده که به رنگ های سفید و دارای گره های فراوان و در برخی موارد رنگ آن تقریبا متمایل به صورتی و قرمز تر می باشد . چوبی با تراکمات سبک و دارای وزنی سبک و بسیار خوش کار و خوش دست و نرم بجهت  کار های چوبی و سمباده خوری بالا و با موج های زیبایی است  و در کار های ساختمانی  و در سازی هم یکی از بهترین نوع گزینه ها است .

بهترین چوب روسی

چوب روسی در بازار: واژه ی چوب روسی در بازارات چوب ایران به همه ی گونه های چوب های سفید رنگ وارد شده از کشور دوست و همسایه روسیه اطلاق می گردد. این گونه ها که شامل انواع متفاوتی هستند دارای تنوعاتی مانند نراد، نوئل ها و انواع کاج ها می گردد.

کاربردهای آن:

به دلیل وزن بسیار کم و ضریب الاستیته ( فشردگی بالا ) بالا برای اسکلت بندی ساختمان ها از بهترین نوع گزینه ها می باشد . الیاف بلند تر و خمیر سفیدی دارد که کار بریش را در کاغذ سازی افزایش فراوانی داده است. در ایران چوب روسی به شکل معمول در صنعت مبلمان سازی بسیار به کار گرفته می‎شود.

بهترین چوب روسی

ویژگی های کلی :

رنگشان سفید متمایل به قرمز است.
درون چوب مشخصی ندارند.
مجاری صمغی خاصی ندارند.
راست تار و کاملا سبک می باشند . به علت وا کشیدگی کم و هم ‎کشیدگی کم، در زمان خشک شدن کمتر ترک می خورند.
خیلی خوش کار،کاملا سنباده خور، میخ‎ خور و پیچ خور نیز می باشد.
با وجود تمامی مزایای ذکرشده در بالا به علت وجود برخی از انواع  قارچ‎ها مبتلا به امراض لکه آبی و یا لکه قرمز می گردند و در نتیجه ی آن استحکامش کم می شود. حشره ها تقریبا زیاد در آن لانه و تخم گذاری می کنند.
باید توجه داشته باشیم که چوب هایی با رگه ی قرمز وقت خشکیدن تاب هم بر می دارند.

بهترین چوب روسی

2- چوب سرو

کاربردهای آن :

چوب سرو که اغلب جهت پوشش دادن داخلی دیوارهای کابین و ساختمان ها مورد کاربرد قرار می گیرد.

ویژگی ها:

چوب آن بسیار نرم و سبک می باشد.

رنگش نیز قرمز متمایل به قهوه­ای است.

کار و رنگ آمیزی آن بسیار راحت می باشد.

بهترین چوب روسی

 – 3چوب آبنوس

کاربردها:

 خاتم کاری ها با چوب آبنوس (به شکل مثلث های سیاه رنگ) ساخته می شوند. گونه هایی مختلف از مبلمان، میز و صندلی و  پیانو ها نیز با این چوب تولید می شوند .

ویژگی ها:

داشتن چگالی تقریباً بالا و خیلی خوش بو هستند .
تنه ی داخلی آن رنگ هایی مختلف از جمله ی زرد، سفید تا قهوه­ای و سیاه تر دارد.
این چوب بسیار محکم و سنگین و مستحکم است.
تقریبا کمیاب و گران قیمت می باشد. درختش نیز سیاه رنگ است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *