چوب روسی چیست

چوب روسی چیست

چوب روسی چیست

چوب روسی چیست :چوب روسی در واقع چوب درختانی است که از جنگل های کشور روسیه برداشت می شوند و فراورده های چوبی که از روسیه  بعنوان یکی از قدیمی­ترین و بزرگترین صادرکننده چوب در دنیا مطرح کرده است وارد ایران می شود.

برای کسانی که به دنبال طراوت و سرزندگی وشادابی در محیط خانه خود هستند و نمی خواهند از سیستم مدرن امروز در دکوراسیون منزل استفاده کنند بهترین انتخاب استفاده از چوب روسی است.

نصب در و پنجره چوبی در منازل امروز در عین سادگی هم ارزش تاریخی دارد و هم ویژگی های منحصر به فرد یک خانه سنتی را یدک می­کشد این ویژگی هاست که ما ایرانی ها را که پیوند خاصی به تاریخ کهن خورده ایم  استفاده از صنایع چوب روسی را وابسته می کند.

چوب روسی چیست ؟چوب درخت کاج از پرطرفدارترین و قدیمی ترین چوب های روس است که وارد ایران می شود و از قدیم به نام چوب روسی شناخته شده است، چوب درخت کاج 40گونه مختلف دارد که با توجه به ویژگی های خاصه هر نوع از چوب ها هر کدام را برای صنایع مختلف استفاده می کنند و از انواع پرتکرار آن می توان به نراد، کاج یولکا(ممتاز دکوری) و کاج ساسنا(مناسب تخته بنایی و قالب بندی) اشاره کرد.

چوب روسی چیست ؟از صنایع مختلفی که در ایران با انواع چوب روسی در حال تولید هستند می توان به مبلمان و سرویس خواب سنتی که در کرمان در حال تولید است و ثبت جهانی شده است اشاره کرد، این مبلمان ها که با پوشش فرش دستبافت کرمان ساخته می شوند چوب روس به کار رفته در آنها از نوع راش و بلوط می باشد.

در روسیه برای کاهش لطمه به محیط زیست وکاهش اثرات منفی ورود انسان به محیط زیست از چوب های بازیابی شده یا احیا شده همان بازیافتی استفاده می کنند، منظور از چوب روسی اصلاح شده چوب هایی است که از چوب کفپوش های مکان های تخریب شده و خانه های پر زرق و برق، چوب کارخانه های نساجی ساخته شده، چوب بازیابی شده از این مکان ها برای استفاده در تزیینات داخلی و نمای سقف و کفپوش ها استفاده می شود.

مزایا و شرایط نگهداری کفپوش های احیاء شده ( چوب روسی چیست ) :

در مورد دوام و ثبات این کفپوش ها باید مطمئن بود زیرا در گذر زمان ارزش خود را ثابت کرده اند و در آزمون زمان ایستاده اند؛ چوب در گذر زمان سراسر احساس و استایل منحصر به فردیست که یک تریکیب کامل از جذابیت قدیمی و زیبایی شناسی مدرن است.

 

کفپوش های چوبی نیاز به نظافت مداوم دارند و این دیدگاه که کفپوش های بازیافتی مراقبت بیشتری نیاز دارند غلط است چون در واقع خاک باعث می شود سطح حفاظتی چوب خراب شود، به این ترتیب طبقه به سرعت از بین می رود. برای عمر طولانی کفپوش ها بهتر است کمتر آنها را با روغن های جلا دهنده مرطوب کنیم و تنها استفاده از آب و سرکه سفید بهترین گزینه است.

چوب روسی چیست ؟صنعت چوب توسعه روسیه مدرن است. در حال حاضر، بسیاری از شرکت های برجسته و جدید برای تولید و ساخت خانه های چوبی وجود دارد. قیمت این محصول طبیعی، شگفت آور بسیار ارزان تر از کشورهای دیگر است، اما کیفیت بسیار بالا است. سونا روسی  بخشی از روسیه تاریخی است. شاخه های لورال، سیب خزه معروف، درجه حرارت دیوانه و بوی چوب بخار یکی از جاذبه های توریستی روسیه است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *