چوب روسی تهران

چوب روسی تهران

چوب روسی تهران

چوب روسی تهران در واقع چوب های وارداتی از کشور روسیه می باشد که در تهران که یکی از قطب های وارد کننده تولیدات چوب روسی در کشور می باشد.

با توجه به تمرکز بازارها و نمایشگاه های عرضه محصولات چوبی در تهران و با در نظر گرفتن کاربرد چوب روسی در صنایع چوبی می توان به راحتی به دلیل باب شدن اصطلاح “چوب روسی تهران” در این صنعت  پی برد.

پر واضح است که انعطاف پذیری بالا، تنوع و سهولت سمباده کشی این نوع چوب دلیل اصلی جایگاه ویژه چوب روسی در میان صاحبان صنایع و به طور کلی مشاغل مربوط و وابسته به چوب است.

چوب روسی از چوب های سفید رنگ محسوب می شود  که در روسیه تولید شده و به صورت برش خورده  وارد کشور ما می­شود.

عرضه چوب روسی تهران به صورت های زیر امکان پذیر است :

الوار روسی: تقریبا راست و بدون گره است و به شکل چهارگوش یا سه گوش می باشد؛ طول الوار تا سه متر است، عرض آن تا چهل و ضخامت آن تا 15 سانت می رسد.

لمبه: لمبه یا دامپای چوبی که برای ساخت آن معمولا از چوب نراد که نوعی کاج است استفاده می کنند،  دارای ویژگی های منحصر بفردی است از جمله سهولت نصب، عمر طولانی، عایق حرارتی و ضد امواج مضر. بیشتر در ساخت سقف کاذب کاربرد دارد.

تخته روسی: چوب سفید رنگی است که از کاج و نراد و بلوط به دست می­آید و فاقد صمغ است؛ به خاطر ظاهر زیبایی که دارد در محوطه سازی و نمای ساختمان استفاده می­شود.

تخته چند لایی: تخته ای صاف و مسطح است که از ترکیب چند لایه چوب روسی که به وسیله چسب با یکدیگر یکی می­شوند و سپس درون دستگاه های مخصوص و زیر حرارت قرار می گیرند تا شکل نهایی خود را پیدا کنند. این همان چوبی است که در ساخت کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد.

تخته زیرپایی: یکی از پر کاربردترین ابزار ساخت است که در میان داربست های فلزی قرار می گیرد، برای حفظ تعادل و تسلط کارگران در هنگام نماکاری، سیمان کاری و گچ کاری و… استفاده می شود.

تراورس: به تکیه گاه چوبی که به عنوان ریل بند در بیشتر مواقع استفاده می شود تراورس گفته می شود، که نسبت به مدل فولادی آن صرفه اقتصادی دارد و به علت نرمی و حالت ارتجاعی آن است که برای ریل بند و جهت تردد قطار استفاده می شود.

ترمووود: این نوع از گرما دادن به چوب روسی به همراه بخار تهیه می شود. با شرایط مختلف آب و هوایی سازگار است و در مقابل رطوبت، گرما و حرارت بسیار مقاوم است. بیشترین کاربرد آن در ساخت سونا و وسایل مختلف مورد استفاده در اماکن مرطوب و هم چنین حفاظ و نرده کشی است.

اشاره کرد.

هنگام قطع درختان در روسیه آن ها را به سه قسم گروه بندی می­کنند:

  1. درختان سبک که شامل صنوبر، بید، کرک و درخت لیمو.
  2. درختان متوسط شامل راش، افرا و گردو.
  3. درختان سنگین مانند بلوط، انجیلی و سرخدار.

( چوب گردو یکی از انواع چوب روسی تهران است که به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای تیره است که به طور تخصصی برای ساخت سنتور استفاده می گردد؛ افرا در تولید وسایل ورزشی و سرخدار در تولید کمان کاربرد دارند.)

 تخته سه لایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *