چوب روسی برای نما

چوب روسی برای نما

چوب روسی برای نما

چوب روسی برای نما با چوب های ترمو شناخته می شوند، چوب ترمو تنها چوبی است که هیچگونه ماده شیمیایی در ساختار آن وجود ندارد. به چوب ترمو در واقع گرماچوب نیز گفته می شود چون در طی مراحل آماده سازی به الوار­های چوب بخار و گرما می دهند تا دوام و پایداری چوب بالا برود و طی این واکنش ها الوارها به چوب ترمو تغییر پیدا می­کنند.

این حرارت و گرمادهی باعث از بین رفتن رزین و رطوبت در لایه­های داخلی و هسته چوب می­شود.

همین کار باعث می­شود تا چوب ترمو برای سالها بدون آسیب قابل استفاده باشد.

چوب روسی برای نما بعد از طی مراحل ترمو و یا حفاظت شدن با مواد سلیکون که چوب را در مقابل پوسیدگی و حمله حشرات چوبخوار مقاوم کرده و چوب هارا کندسوز نیز مینماید، با رنگهای مخصوص فضای باز رنگامیزی می شوند.

اگر بخواهیم برای نمای داخلی و خارجی ساختمان از ساختار چوب ترموود بهره ببریم بسیار انتخاب اقتصادی و به صرفه ای خواهد بود.

هنگام خرید چوب ترمو باید مطمئن شد در ساختار آن از مواد شیمیایی استفاده نشده باشد زیرا ماندگاری و عمرآن کوتاه می­شود.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد چوب ترمو یا چوب روسی برای نما ماندگاری آن است. در برخی از مناطق آب و هوایی و بیشتر در شمال ایران خزه بر سطح نمای ساختمان رشد می کند، در این شرایط بهترین انتخاب استفاده از چوب ترمو در نمای داخلی و خارجی ساختمان است.

اگر از چوب ترمو در نمای ساختمانمان استفاده کنیم سالیان سال می توانیم از زیبایی آن لذت ببرید، اگرچه چوب ترمو در برابر رشد خزه مقاوم نیست اما می توان با انجام تغییرات و استفاده از مواد به خصوصی از رشد خزه نیز جلوگیری کرد.

ویژگی های گرمایشی و سطح پی اچ؛ رسانایی چوب ترمو در مقایسه با چوب­های معمولی حدود 20 – 25 درصد کمتر است، همچنین درجه و سطح پی اچ چوب ترمو در مقایسه با سایر الوار های طبیعی و گرما داده نشده پایین­تر است.

هنگام انتخاب الوار برای ساخت ترموود باید دقت کرد که چوب دارای کمترین گره باشد و از لحاظ درجه بندی تاپ باشد تا به مرور زمان شاهد ترک خوردگی و شکستگی آن نباشیم، همین ویژگی های برجسته هنگام انتخاب الوار و ساخت چوب های ترموود قیمت آن را هنگام خرید مشخص می­کند.

از چوب روسی برای نما باید به چوب های ترموود از جنس کاج که در برابر تمامی شرایط جوی مقاوم هستند اشاره کرد، این چوب ها را باید قبل از نصب بر روی نمای داخلی یا خارجی با رنگهایی که مخصوص چوب ترموود هستند و در برابر نور خورشید و اشعه یو وی مقاومند رنگ کرد.

رنگ های چوب روسی برای نما از پایه آب هستند و رنگ های جذبی دارای 20پرده رنگی می­باشند.

رنگ کاری چوب های روسی برای نما در طی سه مرحله انجام می شود:

در مرحله اول یا آکوا بیس؛ چوب ها داخل وان هایی قرار می­گیرند و تمامی منافذ بسته می شود و برای رنگ کاری آماده می­شود

در مرحله دوم یا مرحله رنگ­کاری ماده مخصوص رنگ به چوب اضافه می­شود.

مرحله سوم و مرحله آخر که مایع تاپ کات روی چوب پاشیده می­شود که این ماده ضد اشعه یو وی می­باشد و چوب را برای فضای بیرونی و نمای ساختمان آماده کرده و مقاوم می­کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *