چوب روسی با کیفیت

چوب روسی با کیفیت

چوب روسی با کیفیت

 

چوب روسی با کیفیت : چوب ها به خاطر زيبايي و جلوه خود ، و همچنين قابليت هاي زيادي که دارا هستند ، طرفدارانی زياد را در صنايع گوناگون خصوصا دکوراسيونات به خویش جلب کرده اند .

البته نابودي منابع طبيعت و جنگل ها در سراسر و کل کره ی خاکي مایه ی آن شده است که از بهره‌گیری کردن بي رويه از اين فرآورده مهم جلوگيري گردد که البته اين سوژه باعث تبديل شدن اين فرآورده مهم به يک کالاي لوکس در سالیان اخير نیز شده است.

زيرا که با توجه به قيمت محصولاتی مشابه از قبيل ام دي اف ها، نئوپان ها ، پي وي سي و … قيمت بسيار بالاتري دارند.

ولی پیروان چوب مخصوصا در صنایع دکوراسيون داخلي بر این عقیده اند که حس طبيعي چوب اصلا قابل قياس با محصولات چوبي مصنوعي نمي باشد.

چوب روسی با کیفیت

نژاد چوب بلوط :

 

چوب روسی با کیفیت :در ميان درختان، درختان بلوط عمري طولاني تر دارند که به 2000 سال نیز مي رسد.

اين درختان در ايران و در ناحيه زنجیره ی کوه هاي زاگرس و البرز هم يافت مي شوند. چوب درختان بلوط با چگالي حدودی 0/75 گرم بر سانتي متر مکعب از سختي و استحکام بالايي برخوردار هستند و به دليل داشتن مقادير زيادي از تانن بالا در برابر حشرات و قارچ های مختلف از مقاومت بالايي برخوردار هستند .

اين چوب ها به رنگ قهوه اي صریح تا تيره، فشرده، محکم و درشت بافت است و به دليل خاصيت نيمه سخت بودن و نيمه سنگيني که دارد از پایداری نسبتا بالايي در برابر سايش و نم نیز برخوردار هستند.

در ایام کهن چوب بلوط را در تقسیم صنعت کشتي سازي و تشکیل بناهاي مسکوني بکار گرفته مي کردند و امروزه هم از اين چوب که مرغوبترين نوع چوب است در توليد و ساختن پارکت، مبلمان ها ، ميز و صندلي و مصارف آشپزخانه ای استفاده می کنند.

چوب روسی با کیفیت

چوب راش :

اين گونه از درختان که در ايران هم يافت مي شوند، درختيست با شاخ و برگ هايي که به رنگهای کرم مايل به قرمز مي باشند.

اين چوب تقریبا نيمه سنگين و داراي بافتي همگن و تقريبا مقاوم در مقابل حشرات و قارچ ها مي باشد. بر روي سطوح این نوع از چوب راش دوک هايي وجود دارند که در عين زيبايي آنها گاهي اوقات به عنوان عيب و نقص هم تلقي مي گردند، زيرا نجاران عقيده دارند اين دوک ها در اثناء رنگ، سياه رنگ مي شوند.

به خاطر بافتی همگن و سخت مناسبي که دارند از اين چوب بيشتر در صنعت مبلمانی و ساخت درب و پنجره بهره‌گیری مي کنند.

 

 چوب گردو :

چوب روسی با کیفیت :چوبي که از درختان گردو تهيه مي شوند جزء بهترين و مرغوب ترين نوع چوب ها محسوب مي شوند. چوب گردو کاملا صيقل پذير، همگن شده ، رنگ پذير و به رنگ های قهوه اي تيره مي باشد که دارای طرح و نقش هايی زيباي هم هست و داراي دوام بالايي نیز است.

وزن مخصوص اين چوبها در نزدیک 0/6 الی 0/7 گرم در سانتي متر مکعب است که مایه آن شده پایداری متوسطي در برابر نفوذ يک جسم بیرونی داشته باشد که به آن سختي نیز گفته مي شود.

چوب روسی با کیفیت

چوب افرا :

 

چوب روسی با کیفیت :درخت افرا نیز در خاک هاي اسيدي رشد مي کند که در جنگل هاي ايران علی الخصوص شمال کشور بسيار مشاهده مي شود.

درخت افرا گونه های گوناگوني دارد از جمله آن می توان به : افراي سياه، افراي دشتي، افرا کوهستاني، افرا برگ چناري، افراي سرخ و … اشاره کرد که به دو شاخه دشوار و نرم تقسيم مي شوند. اين چوب ها پراکنده آوند نیز مي باشند و جرم ويژه ی آنها بين 0/5 لغایت 0/6 است.

رنگ چوب افرا سفيد متمايل به کرم الی قهوه اي روشن مي باشد. اين متريال پسندیده براي صنايع کف پوش و روکش سازي، تخته های چندلايه و … مي باشد و قابليت کنده کاري و ظريف کاري در آنرا براي تندیس سازي، مبلمان منازل و خراطي آماده مي گرداند.

چوب روسی با کیفیت

چوب روسي:

 

در بازار کلی ايران به هر نوعی از چوبي که به رنگ سفيد باشد و از کشور روسيه نیز وارد شود، چوب روسي مي گويند که البته گونه های گوناگوني مثل چوب نژاد های : نراد، نوئل و انواع کاج ها دارند، که در اين بين چوب نراد از مرغوب ترين و باکیفیت ترین نوع اين چوب ها به حساب مي آيد که از ويژگيهاي آن راستار بودن و سبک بودن و اينکه ترک خوردن کم در هنگام خشک شدگی مي باشد.

اين چوب ها همچنين بسيار خوش دست هستند و قابليت سمباده خوري بالا ، پيچ و ميخ خوري آنها عاليست که باعث شده کاربرد اين نوع از  چوبها در صنايع مختلف افزايش يابد. چوب نراد به رنگ کرمی مايل به قرمز مي باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *