چوب روسی ارزان

چوب روسی ارزان

چوب روسی ارزان

اشتباهاتی رایج در شناسایی دقیق چوب :

متأسفانه اغلب و  نزدیک به  کلیه فروشندگان و مصرف کنندگان اجناس چوب روسیه ای اطلاعاتی کافی در باره ی تنوعات چوب‌ ها و کیفیت هر یک از آنها ندارند.

و همین عدم آشنایی داشتن منجر به این اشتباهات شده است که به صورت همواره کیفیت‌هایی نامناسب در کشور هایی مانند روسیه، اکراین ، بلاروس با عنوان های درجه ی یک که در کل آنها درجه ی سه و چهار هم می‌باشند به ایرانیان واردکننده چوب عرضه گردیده و همان درجه‌های سومی و چهار می نیز در ایران عزیزمان با اسم های درجه‌ ی یک و حتی با اسم های سوپر و فوق العاده نیز به فروش برسند!

چوب روسی ارزان

کلیات چوب روسی ارزان :

مشخصات چوب های روسیه ای را می‌توانیم از توضیحات در باره ی ماهیت آنها آغاز کنیم. این چوب ها همان گونه که از اسم آنها مشخص است از مملکت روسیه وارد کشور ایران می‌شود. جالب تر است بدانید که چوب روسی از درختان خاصی به دست نمی‌آید. در واقع این چوب به تمامی انواع تخته‌ها، الوارها و چوب‌هایی گفته می‌شوند که از مملکت روسیه واردات به کشور ایران می‌شوند. به طور کلی چوب روسی الوارها و تخته‌هایی به دست آمده از درختان نژاد کاج  را در بر می‌ گیرد. درختانی که علاوه ی بر درخت شناخته شده‌ ی کاج مورد های دیگری همانند درختان سوزنی برگ نراد و درختان سوزنی برگ کاج نوئل را نیز دربرگیرنده می‌شوند. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که تمامی چوب‌های وارداتی از کشور روسیه به ایران جزو چوب سفید طبقه‌بندی می‌شوند.

چوب روسی ارزان

قیمت چوب روسی ارزان :

 با توجه به ضعف کلی در بازار و نوسانات شدید قیمتی نمی‌توانیم در حال حاضر قیمت هایی دقیق  را ازچوب های نژاد روسی مانند نراد ، یولکا ، ساسنا را به ‌صورتی کامل و مشخص در این مطلب ذکر کنیم؛ اما در ماه شهریور سال ۹۷ می‌توان قیمتی در حدود دو میلیون و پانصد تا سه میلیون تومان را برای هر متراژ مکعب چوب روسی در نظر بگیریم. این قیمت با توجه داشتن به خشک بودن چوب یا نبودن آن و کیفیت جنس چوب مورد نظر متفاوت تر خواهد بود.  قیمت این چوب ‌ها ی نژاد روسی نراد ، یولکا ، ساسنا ممکن است متفاوت از قیمتی باشند که ما به شما عزیزان ذکر کردیم به همین خاطر به شما دوستان پیشنهاد می‌کنیم که حداقل از دو و یا سه چوب فروشی قیمت های الوار و تخته ی مورد نظر تان را نیز بپرسید.

چوب روسی ارزان

مهم‌ترین موارد کاربردی چوب روسی ارزان

چوب روسی از پیشترها و از روزگار گذشته به شکل گسترده‌ای بدست مردم مورد بهره‌گیری قرار می‌گرفت. عمده‌ترین موارد کاربرد آن را هم علاوه بر ساخت منزل و عمارت‌های کوچک و کبیر و موارد مربوط به مهندسی و معماری آن ، می‌توان در ساختن زیورآلات و طراحی آلات و وسایل منازل مشاهده کرد.

در دنیای امروز به دلیل کیفیت بالا و ویژگی ارتجاعی چوبهای روسی، در بسیاری از کشورهای در حال توسعه از وجود این گونه از چوب برای شکل دادن به اسکلت ساختمان‌ ها بهره‌گیری می‌ شود. البته که خصلت‌های مثبت و کاربردی چوب روسی باعث آن می‌شود که در برابر اسکلت ساختمانی از آن برای تزیین نمای داخلی و بیرونی خانه ها مسکونی نیز سهم گرفته شود. در ضمن به کمک این گونه‌ ی ویژه از چوب می‌توانیم برای انواع فعالیت‌های بتونی قالب‌های عالی طراحی کنیم . در ضمن این نوع از چوب در صنعت ساخت کاغذ نیز استعمال فراوانی دارد.

انواع چوب روسی را میتوانیم به شرح ذیل تقسیم بندی کنیم .

انواع مختلف تخته های کاج روسی : مشابه چوب های نراد , تخته ی یولکا , تخته ی ساسنا , کاج نژاد نوئل , تخته و تراورس چوبی کاج

راش گرجستانی و ارمنستانی

بلوط روسیه ای

و….

چوب روسی ارزان

کاربرد ها :
  1. ساختن گونه های مختلف درب و چهارچوب
  2. تخته ی بنایی و زیرپایی بجهت پیشه بر روی داربست و در ارتفاعات بالا
  3. انواع لمبه ها و زهوار مناسب تزئینات درونی منازل و نمای بیرونی ساختمان و ..
  4. تراورس چوبی متناسب با ساخت کلبه چوبی
  5. تخته ی قالب بندی بتن
  6. تخته ی زیرسازی

تخته زیر پایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *