پلی وود

پلی وود چیست؟

به طور کلی پلی وود چیست؟

پلی وود چیست؟ اصطلاحات کامپوزیت های جنس چوب – پلاستیک به نوع کامپوزیت هایی اطلاق می گردد که از جنس چوب ( در هر طرحی ) و جنس ترموست ها و یا ترمو پلاستیک ها تشکیل شده است.

محصولات مورد نظر هم از ترکیب کردن چـوب و ترمـو پلاستیک ها تشکیل پذیر می باشـد که در اصطلاح به پلی وود ( Poly Wood ) معروف میباشند، همان طوری که در ادامه ی بحث مان عنوان خواهد شد از این ترکیبات محصولاتی بسیار دارای تنوع و متفاوت جهت مصرف کردن در صنایعی مختلف بدست می آیند.

عکس پلی وود

پلی وود

پلی وود چیست؟

ترموپلاستیک هایی هستند که حداقی یک بار بازیافت شده و نمی توانیم آنها را با گرمادهی کردن مجدد ذوب کنیم. این مواد که شامل رزینها مثل اپوکسی و فنولیکسها هستند، در حقیقت آن پلاستیک هـایی با میزان تشابه زیـاد به فرآورده ی صنعتی جنگلی شده یا ( چوبی ) هستند.

ترمـو پلاستیک ها، مثل پلی اتیلن ها (PE) وپلی پروپلن ها (PP) پلی ونیل کلراید ها(PVC)، پلاستیک هایی هستند که می توانیم آنها را با تکرار زیاد ذوب کنیم. ترمو پلاستیک ها در ساختن محصولات قابل تجارت مختلفی مثل ظروف از جنس پلاستیک شیر، کیسه های خوار و بار و لوازمات جانبی برای خانه ها بکار می روند.

تاریخچه ی پلی وود چیست؟

تاریخچه ی کامپوزیت های ترموستی – از جنس چوب به اوایل دهه ی ۱۹۰۰ بر خواهد گشت و در این دهه ها یک کامپوزیت تجاری نوع اولیه تبه اسم تجاری شده باکلیت (Baklelite) که دارای فنول – فرمالدیید و گرد چوب های مختلف بود درست شده بود، وارد بازار شده که اولین استفاده ی تجاری شده ی آن به عنوان دسته دنده برای رولز رویس ها تقریبا در سال های ۱۹۱۶ میلادی بود.

ولی کامپوزیت های ترمو پلاستیکی – جنس چوب در کشور ایالات متحده ی آمریکا برای چندین دهه ی متوالی تولید شده اند و در این صنعت رشد بسیار شگفت انگیزی را در سالهای نزدیک تجربه کرده است.

ایجاد صنعت پلاستیکی – چوبی (wpc) شامل پیوند دادن دو صنعت متفاوت است که از لحاظ  تاریخ اطلاعاتی کم و اندک و بسیار متفاوتی را از خواص و دور نمای هر یک از خواص و دورنماهای هریکی از آنها را دارا هستیم.

صنایع پلاستیکی پلی وود چیست؟

صنایع پلاستیکی دارای علم تهیه کردن پلاستیک و صنعت های محصولات جنس چوبی ( جنگلی ) دارای تجربیاتی بیشتر و منابعی بیشتر که در ساختن محصولات موجود در بازارها نقشی بسیار مهم را دارا هستند. این نکته تعجب آور نخواهد بود زیرا که بعضی از اولین شرکتهایی که( (wpc را تولید می کرده اند کارخانجاتی از قبیل پنجره سازی بوده اند که دارای تجربیاتی در هر دو نوع زمینه ی چوبی و پلاستیکی بوده اند.

به شکل سنتی صنایع جنس پلاستیک از طلق ها، کربنات کلسیم، میکا ها و شیشه ها یا فیبرهای کربنی و حدودا ۵/۲ میلیارد کیلو بتونه برای تولیدات شیشه به شکل سالیانه استفاده می کرده اند.

این نوع از صنعت نسبت به استفاده کردن از چوب و یا دیگر فیبرهاییبه شکل طبیعی مانند کنف ها و کتان ها بی میل بوده،و گرچه این نوع فیبرها از منابعی تجدید شدنی و ارزانتر بدست می آمده اند و سبکتر بوده و دارای زبری کمتر برای تولیدات وسایل،به نسبت  بتونه های دارای عرف بودند و بیشتر به تولید کنندگان پلاستیک و چوب به دلیل فشار و ثبات گرما ی پایینتر و تمایل داشتن به جذب کردن رطوبت، صرف نظر می کرده اند.

ویژگیهایپلی وود چیست؟

  1. مقاومت داشتن بالا
  2. ضد آب بودن
  3. خود اطفایی
  4. آنتی باکتریال بودن
  5. دارای عایق صدا
  6. دارای عایق حرارت
  7. دوستدار حفظ محیط زیست
  8. مقاومت در برابرجوندگی حشره های موزی
  9. رنگ پذیری بالا

 مزایای پلی وود چیست؟

۱۰۰% ضد آب بودن و ضد رطوبت

عایقی کامل برای هرنوع اشعه ها و نوع امواج رادیو مغناطیسی –  صدا ، گرمی و سرما

آنتی باکتریال بودن- مقاومت در برابر جذب شدن و نفوذ کردن هر نوع میکروب و باکتری ها ، مقاومت بالا در برابر نفوذ پذیری هرنوع اسید ، مایعات و انواع چربی ها

بدون هیچ نوع انبساط و انقباض تحت شرایط متفاوت آب و هوایی

مستحکم بودن بسیار بالا ، وزنی بسیار سبک و مقاومت بالا در برابر هر نوعی از ضربه و خط و خش

غیر قابل آتش گرفتن

دارای حداقل عمر کامل ۳۰ ساله

کاملا قابل شستشو شدن

مقاومت بالا در برابر نفوذ حشرات موذی

۱۰۰% قابل بازیافت شدن و کاملا هماهنگ شده با محیط زیست.

با ما تماس بگیرید ….

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *