قیمت تخته سه لایی

قیمت تخته سه لایی

 قیمت تخته سه لایی چه می باشد ؟

تخته سه لایی از به هم چسبیدن چند لایه چوب نازک حاصل می شود . ای تخته چوب ها را از برش کنده های چوب به دست می آورند و توسط چسب های مختلف به هم می چسبانند . تخته های سه لایی امکان دارد بیش از سه لایه داشته باشند اما حتما تعداد لایه هایشان فرد است . برای ساختن این تخته ها هر لایه را خلاف جهت رگه های لایه بعدی و به صورتی که عمود برهم هستند به هم می چسبانند . این امر باعث می شود که ما تخته ای بسیار محکم  را در دسترس داشته باشیم . تخته سه لایی از پر طرفدار ترین و پرکاربرد ترین ماده های چوبی در جهان شناخته می شود .

این تخته ها از لحاظ مواد اولیه و چسبی که برای اتصال آن ها استفاده می شود در انواع های گوناگون تولید می شوند . همه فاکتور هایی که نام برده شد در قیمت تخته سه لایی تاثیر گذار خواهد بود . ما در این جا با چند نمونه از تخته های سه لایی آشنا خواهیم شد .

انواع تخته های سه لایی

  • تخته سه لایی نرم چوب : این نوع از تخته ها از چوب درختانی که دارای چوب نرم هستند ساخته می شوند . درختانی مانند سرو کاج دارای چوب های نرم هستند . این تخته ها به علت نرم بودن چوب شان مقاومت کمتری نسبت به انواع دیگر دارند و برای چسباندن آن ها به یکدیگر نیز از کازیین , خمیر نشاسته و یا چسب حیوانی بهره می برند این دلایل باعث می شوند که تخته سه لایی تولیدی از کیفیت پایین تری برخوردار باشد و به همین تناسب قیمت آن نیز پایین تر باشد .
  • تخته سه لایی سخت چوب : این تخته ها از درختانی که چوب های سختی دارند ساخته می شوند . درختانی مانند بلوط , توس , ماهون و … دارای چوبی سخت وسفت هستند . تخته هایی که توسط چوب این درختان تولید می شوند تخته هایی با استحکام ودوام بیش تر خواهند بود و از کیفیت بهتری نیز دارند . قطعا این نوع از تخته های سه لایی قیمت بیش تری نیز خواهند داشت . برای چسباندن نوع مرغوب تخته ها از چسب هایی به نام رزین بهره می برند .

خرید تخته سه لایی

تخته سه لایی در انواع کیفیت ها در کشور های مختلف تولید صادر می شوند هر کدام از این تخته ها را  با توجه به کیفیت و قیمت در مصارف گوناگون به کار می گیرند . به عنوان مثال در برخی کارها لازم نیست از تخته هایی استفاده کنیم که بهترین کیفیت را داشته باشند و تخته های معمولی با کیفیت متوسط نیز باعث مشکل در کار نمی شوند و می شود از آن ها استفاده کرد اما در برخی موارد تخته مصرفی باید استحکام کافی و کیفیت بالا را حتما باید داشته باشد و اگر این طور نباشد کار آسیب می بیند در این مواقع از تخته های سه لایی با کیفیت بالا استفاده می شود . تصاویری از تخته های سه لایی:

تصاویری از تخته های سه لایی

 تخته چند لایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *