قيمت چوب ام دي اف

قيمت چوب ام دی اف

قیمت چوب ام دی اف استعلام

 

آشنایی کلی با ام دی اف (MDF) :قيمت چوب ام دي افMDF از فراورده هایی از جنس چوبی است که به طریق خشک کردن تولید می شود.

ام دی اف دارای انواع متفاوتی مانند  خام و هایگلاس شده وغیره دارد که ما در این سایت مقاله ای را در رابطه با تنوع طرح ام دی اف برای درک بالاتر شما دوستان عزیز آماده کردیم .

MDF را بعد از ایجاد کردن می توانید روکش کرده و به طور مثال روکشهایی تزیینی به علاوه اینکه به ظرافت و زیبایی ام دی اف می افزاید بلکه استحکام آنرا نیز افزایش خواهد داد که باعث میشود کاربرد آنها در جاهایی مانند آشپزخانه که دارای روکشی ملامین است (که متداولترین نوع روکش است) بیشتر گردد.

نحوه ایجاد MDF  بواسطه روکشهایی تزیینی به نوعی است که کاغذهایی دارای طرح  آغشته با چسب و دارای حرارت و پرس شده بر روی ورقه های MDF چسبانده خواهد شد .که در دنیای امروز ام دی اف جایگزین دیگر ورقه های از جنس چوب  مانند نئوپان – تخته ی لایه – تخته ی فیبری سفت و در برخی مقاطع جایگزین متناسبی برای جنس چوب هم خواهند بود .

 

مزیت های ورقه های MDF :

 

1 – تنوع در محصول و در طرح روکش شده ، انواع ، ضخیم بودن ، چگالی و فشردگی ذرات

2 – قابل برش داده شدن ،قابل سمباده کاری شدن و ماشین کاری شدن

3- رویه ی  آنها به طور کامل هموار بوده و هم  براق و هم تارگونه  دارد

4 – هیچ نوعی از گره مانند جنس چوب بر سطح آن نیست

5 –از نظر قیمتی تقریبا ارزانتر از چوب است

6 – استحکام در برابر قارچ ها و حشرات موذی

7 – قابلیت اتصال راحت تر بواسطه ی چسب چوب

8 – در مقایسه با نئوپان مقاوم تر است

9 – در برابر نم وخط و خش مقاوم تر است

 

 رنج قیمت کابینت ها ؛ با به کارگیری این سبک از قیمت‌گیریِ کابینت ها سرتون کلاه نخواهد رفت!!

 

رنج قیمت کابینت ها در انواع متفاوت و روش درست قیمت گرفتن! در حقیقت مخارج دقیق یک کابینت با خیلی چیزها سنجیده میشود که حتی به دستگیره ی در کابینت نیز مربوط میگردد؛ ولی در این مطالب به شکل خلاصه شده میتوان درباره موضوعات قیمت کابینت های آشپزخانه ها صحبت کرد تا بتوانید قبل  از نصب کابینت ها و کمدهای مورد نظر جلوی پشیمون شدن در انتهای  کار رو بگیرید.

 

رنج قیمت های کابینت : متری چنده؟!

 

این سوالیست که همگان میپرسند! خواهش میکنیم اگر اگر هم ابدین صورت بررسی به عمل میارید، شکل دقیق تحقیق کردن درباره رنج قیمت های کابینت‌ ، کمد و دکوراسیون های داخلی را هم باید یاد گرفت و مراقب بود که کلاه گشادی سرتون نره. در این مطالب برای یاد گرفتن روشهای دقیق، به شما کمک خواهد شد.در بازار هدف به طور معمول قیمت های متنوع  کابینت رو به متراژ یا به طول میگن؛ اما در کل این طرح روش دقیق برای حساب کردن رنج قیمت هیچ نوع کابینتی و کمدی نخواهد بود و فقط خواهید توانست که حدود  قیمت روا برای خودتان روشن کنید.

 

* سوال:چرا بازه ی کمترین و بیشترین قیمت انواع کابینت ها، مثل قبل نیست؟؟!!

 

در پاسخ به این سوال دوتا نکته زیر توجه فرمایید:

 

1- همیشه حواستان باشد، این جداول و هر جداول دیگه ای به سبک درج قیمت کابینت ام دی اف، فقط یک راهنمایی عمده ی قیمته تا شما حدود قیمت را بدانید ولی نه به شکل دقیق. به همان صورت که در مطالب بالا بارها گفته شد، برای دانستن رنج قیمت های قابل اطمینان حتما باید کابینت ساز چیره دست بر اساس شرایط  انواع  کابینت، مانند طراحی و مواد که در نظر شما بهتر است قیمت بدهد.

 

2-تمامی مواد اولیه ای که کابینت ها با آنها ساخته می‌شوند (مانند ورقه ام دی اف، ورقه هایگلاس)، خیلی تحت تاثیر قیمت ارز هستند.به طور حتم شما میدانید که وضعیت های قیمت های انواع ارز در سال 97 رو ازدیارد بالا و صعودی گذاشت و این اصلیترین سبب گران ‌تر شدن قیمت های کابینت ها و دکور داخلی طی چند ماه های اخیر بوده است. به خاطر نوسانات قیمت های ارزهر از گاهی حتی یک سازنده ی کابینت مجبور شده  است برای تهیه  کردن مواد سفارش شده مشتری ها هر چند ساعتی یک بار اون رو چک و با قیمت جدیدی برخورد کند! صد البته هر روز همینطور نیست و قیمت های کابینت ها هم هم اکنون به صورت دقیق به اندازه ی رشدِ کردن نرخ ارز زیاد نشده است اما در مجموع ادر این سال بالا و پایین شدن قیمت بازار بسیار زیاد بوده و بهمین دلیل فرق بسیار قیمت کمترین و بیشترین در جدوال بالا است. اینجاست که ملزوم است تا سرعت بیشتری برای رجوع به نجارها و کابینت سازهای چیره دست و با انصاف داشته باشیم.

همچنین باز هم برای تکرار میگوییم حتی در متعادل ‌ترین وضعیت های بازار، باز هم نمیشود با یک جدولِ راهنمایی کننده ، قیمت خاص یک کابینت و کمدها و دکوراسیون را بدست آورد.

تخته زیر پایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *