خرید چوب روسی

خرید چوب روسی

خرید چوب روسی :

خرید چوب روسی :به جرات میتوانیم ادعا کنیم که از کهن ترین مصالح درباره بهره‌گیری در دسته صنایع چوب و ساختمان تختهی کاج روسی است . ما در بازار چوبی ایران یومیه بیش از صد ها متراژ  مکعب # چوب کاج روسی را جا به جا میکنیم و مشاهده میکنیم . چوب نژاد کاج روسیه همکنون از محبوبترین چوب ها در ایران است .

خرید چوب روسی

چوب هایی که ازدرختانی مانند کاج , راش و بلوط , گردو و گونه هایی از  کاج ( pine ) از جنگل های سیبری , روسیه , ارمنستان و تاجیکستان برداشت و در فصل کاشت دوباره نهال هایی جدید تر و اصلاح شده کاشته می شوند .

کشور روسیه یکی از بزرگترین صادر کننده های جنس چوب در عالم است . این مملکت چوب را در سایز هایی گوناگون به صورت خشکن یا غیر خشکن و گرده ای , الوار تخته و.. به صورت بندیل به سراسر جهان صادر می کند.

چوب روسی

 استعمال چوب روسی در خرید چوب روسی :

فارق از نوع چوب و گونه ی و درخت چوب کاج روسی مصارفی عمده  در صنعت ساختمان سازی دارد . بمانند تخته زیرپایی , تخته بنایی , چوب زیرسازی کاری سقف , تخته قالب بندی در بتن , چوب های روسی، برای ساختمان سازی نیز کاربرد های بسیار زیادی دارند. و یکی از دلایل اصلی استفاده کردن از این چوب ها در اسکلت بندی ساختمان، سبک بودن آن و ضریب الاستیته (تنش بر کنش) بالای آنها می باشد. از چوبهای روسیه ای در صنایع کاغذسازی و دکوراتیو نیز می توان بهره‌گیری کاملی کرد .

خرید چوب روسی دکوراسیون

در پهنه ی دکوراسیون منازل، به کارگیری چوب های روسی در طرح هایی متنوع، جلوه ای باشکوه و قشنگ برای خانه شما آماده می کند. ویژگی استحکامی و قابلیت ارتجاعی عالی در این نوع از چوب ها، مایه ی آن شده که یکی از چوب های مورد علاقه ی مشتریان باشد، و به جهت مرغوبیت آن و کیفیت خوب ، مشتریان زیادی را به خویش جلب می کند.

در وبسایت های مختلف نیز میتوانید اطلاعاتی کامل درباره انواع چوب pine  کاج و لارچ ( کاج روغنی مورد استفاده در اروپا ) بدست اورید .

خرید چوب روسی (کاج )

اگر بخواهیم چوب کاج را به انواع مختلف بخش کنیم چه بسا به 1000 گونه ی کاج بر بخوریم که نمیتوانیم همه آنها را در این بخش یکجا بیاوریم . اما کوشش شده گونه ها ی پرمصرف تر این نوع از چوب را به شما شناسایی کنیم .

 

انواع مهم و پرکاربرد چوب های روسیه ای در خرید چوب روسی :

 

چوب نراد روسی مانند (یولکا، ساسنا و…)

چوب لمبه ی روسی

چوب بلوط

چوب راش

چوب نراد روسیه ای .

خرید چوب روسی

وضعیت فروشی چوب‌های روسی در کشورمان ایران چگونه است؟( خرید چوب روسی )

 

متأسفانه در این سال‌ها نبود اطلاعاتی دقیق، شفاف و درست تر در فضای صنعت چوبی ایران شرایط را به‌گونه‌ای جلو برده است که بیشتر فروشنده‌ ها و خریداران چوب اطلاعات حقیقی و درستی از چوب‌های وارداتی از کشور روسیه به بازار ایران ، تفاوت‌ها ، شباهت‌های انها و … نداشته و ندارند و این آشفته بازار بی اطلاعی روز به‌ روز کیفیت فراورده های وارداتی به ایران را نیز ناچیز کرده است. نبودن اطلاعات شفاف تر و درست به حدی کاهش داشته است که در بازار چوب ایران چند جهل بنیادین به وجود آمده است که به آن‌ها اشاره ای خواهیم کرد.

آگاهی در مورد خرید چوب روسی

متأسفانه اغلب و تقریبا همه ی فروشندگان و مصرف کنندگان چوب روسیه ای اطلاعاتی کافی در مورد گونه های چوب‌ ها و کیفیت هر یک از آنها ندارند. همین عدم آشنایی داشتن منجر به این کار شده است که همواره کیفیت‌هایی نامناسب در کشور های روسیه، اکراین ، بلاروس با عنوان درجه ی یک که در اصل درجه ی سه و چهار هم می‌باشند به ایرانیان واردکننده عرضه گردیده و همان درجه‌های سه و چهار نیز در ایران عزیزمان با نام درجه‌ ی یک و حتی با نام های سوپر نیز به فروش برسند!

تخته زیر پایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *