خرید چوب روسی دست دوم

خرید چوب روسی دست دوم

خرید چوب روسی دست دوم

قیمت چوب روسی:

خرید چوب روسی دست دوم :با توجه به آشفته بودن بازار و نوسانات شدید قیمت نمی‌توانیم در حال حاضر قیمت های دقیق چوب های نژاد روسی نراد ، یولکا ، ساسنا را به ‌صورتی و مشخص در این مطلب ذکر کنیم؛ اما در ماه شهریور سال ۹۷ می‌توان قیمتی در حدود دو میلیون و پانصد تا سه میلیون تومان را برای هر متراژ مکعب چوب روسی در نظر بگیریم.

این قیمت با توجه داشتن به خشک بودن چوب یا نبودن آن و کیفیت جنس چوب مورد نظر متفاوت تر خواهد بود.

قیمت این چوب ‌ها ی نژاد روسی نراد ، یولکا ، ساسنا ممکن است متفاوت از قیمتی باشند که ما به شما عزیزان ذکر کردیم به همین خاطر به شما دوستان پیشنهاد می‌کنیم که حداقل از دو و یا سه چوب فروشی قیمت های الوار و تخته ی مورد نظر تان را نیز بپرسید.

 

کاربرد و خواص چوب‌های روسی نراد ، یولکا، ساسنا در چیست؟( خرید چوب روسی دست دوم‎ )

 

این چوب ها با توجه به خصوصیاتی که دارند می‌توانند برای ساخت سازه‌هایی مختلف استفاده شوند.  ابعاد مختلف، ارزان بودن آنها ، سبک بودن آنها ، خوش کار بودنشان ، استحکام بالا در مقابل موریانه ها,  امکان اجرا کردن رنگ‌های مختلف بر روی انواع چوب، مقاومت متناسب در برابر نم و…  عواملی هستند که می‌توانیم از این چوب‌ها در ساخت سازه‌هایی مختلف از نوع چوبی  استفاده کنیم.

آلاچیق های چوبی، درب و پنجره ی چوبی، کف‌پوش جنس چوبی، نما های چوبی، پالت جنس چوبی، زیرسازی سقف ها، کمد و کابینت های چوبی ، قرنیز های چوبی ، انواع زه وار و نبشی، لمبه ها ، انواع لوازم دکوراتیو دیوارهای جداکننده انواع قالب بندی ها، نرده پله و…  مواردی هستند که در ساختن آن‌ها از جنس چوب نراد، یولکا ، ساسنا و … بسیار زیاد استفاده می‌کنند.

خرید چوب روسی دست دوم

چوب نژاد نراد در قسمت شمال کشور روسیه به واسطه ی مقاومت بالاتر در مقابل حشراتی چوب خوار کاربرد بسیار فراوانی دارند و حتی چوبهای جنگل های شمال نیز در استان های مازندران و گیلان کمتر مورد استفاده عمومی قرار می گیرند.

 

 ابعاد الوار چوب روسیه ای نراد، ساسنا و یولکا  :

 

تخته ی الوار چوبی نراد، یولکا ، ساسنا و … را می‌توانیم در ابعاد و سایز های مختلفی خریداری نماییم؛ اما در این نوشتار به رایج ترین اندازه‌های الوار جنس چوب نراد ، یولکا ، ساسنا اشاره ای خواهیم کرد. این چوب و تخته‌ ها از ضخامت ۲.۵ الی ۷.۵ سانتی ،  و طول ۴ متر الی ۶ متر در بازار هدف به فروش می‌رسند.

خرید چوب روسی دست دوم

در متن زیر رایج ‌ترین نوع الوارهای موجود در بازار ایران را به سایز سانتی متری معرفی می‌کنیم   :

۶.۳* ۲۰* ۴۰۰

۶.۳ * ۱۵* ۴۰۰

“”””””””””””

۵*۱۰ *۴۰۰

“”””””””””””

۶.۳*۲۵ *۶۰۰

۶.۳* ۲۰*۶۰۰

۶.۳*  ۱۸ *۶۰۰

 ۶.۳ *۱۵ *۶۰۰

“””””””””””””

خرید چوب روسی دست دوم

 ۵ *۲۵* ۶۰۰

۵* ۲۰* ۶۰۰

۵* ۲۰ *۴۰۰

۵*۱۸*۶۰۰

۵*۱۵*۶۰۰

۵ *۱۲.۵*۶۰۰

۵ *۱۲*۶۰۰

“”””””””””

و اینکه شما عزیزان چه اندازه ‌ای از الوار ها را برای ساختن سازه چوبی مورد نظر خود انتخاب می کنید، بستگی به محاسبات خاص شما برای ساختن دارد . صد البته که همه این ابعاد کاملا در یک فروشگاه جنس چوبی موجود نیست و شما دوستان باید با گشت و گذار کردن در چوب فروشی ‌های استان یا شهرستان محل خود ابعاد مورد نظر خود را برای خریدن الوار در جنس چوب‌های وارداتی از روسیه مانند نراد، یولکا ، ساسنا پیدا کنید.

چوب نراد روسیه ای (یولکا، ساسنا )

 

کاج  خشک شده

کاج نیز نوعی درخت ازدسته ی مخروطیان است که برگهایی دائمی دارد. کاجها را از خانواده ی درختان سوزنی برگ دانسته و  بعضی به آن کاجیان هم می گویند .  کاج‌ ها به ترتیب در انواع شاخه ‌های دانه‌ داران ، بازدانگان ، مخروط‌یان قرار می گیرند. پولک‌های مخروطی شکل کاج همان برگ‌هایی از کاج هستند که تغییر شکلی کلی یافته اند. ماده ی موجود در یاخته های کاج نای ‌دیس نامیده می شود.

طبق داده های جدید تر ، درحدود 130  گونه ی  کاج، که در نیمکره شمالی تر از استوا به سمت  قطب به صورت طبیعی پراکنده شده اند . درختان کاج  در ناحیه های کوهستانی و آب و هوایی سرد , معتدل و خشک نیز به خوبی رشد میکنند . این درختان بدلایل برگ های سوزنی شکلی که دارند توانایی رشد کردن در مناطق سرد سیر و قطبی تر با دمایی  زیر صفر را دارند.

خرید چوب روسی دست دوم

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *