تخته سه لایی

تخته سه لایی

تخته سه لایی چیست ؟

تخته سه لایی متشکل از چوب های ورقی نازکی است که توسط چسب به هم چسبانده می شوند . کنده های چوب را به شکل ورق های نازک برش می دهند و بعد این لایه ها به طوری که یک لایه برخلاف

رگه های لایه قبلی باشد و عمود بر هم  به هم می چسبانند . تعداد لایه های تخته سه لایی شاید بیش تر از سه لایه باشد اما حتما عددی فرد است .

تخته سه لایی از پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین فرآورده های چوبی هستند . از این تخته ها در مصارف گوناگونی کاربرد دارند و به همین دلیل است که استفاده از آن ها بسیار زیاد است .

انواع تخته سه لایی

  • تخته سه لایی سخت چوب : این تخته ها از چوب درختان استفاده می شود که چوب آن ها سخت است . درختانی مانند بلوط , توس و ماهون و … که چوب سخت دارند از درختانی اند که برای تخته سه لایی سخت چوب از آن ها استفاده می کنند . برای چسباندن این لایه ها از چسب هایی مانند رزین استفاده می کنند . این نوع از تخته های سه لایی از نوع مرغوب و بهترین کیفیت است و قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارد .
  • تخته سه لایی نرم چوب : این تخته ها را از درختانی که دارای چوب های نرم هستند می سازند . درختانی مثل سرو و کاج برای ساخت چنین تخته هایی مورد استفاده قرار می گیرند . برای چسباندن این نوع از تخته ها که از کیفیت های پایین تری برخوردارند از موادی مانند خمیر نشاسته , کازیین و یا چسب حیوانی استفاده می شود .

کشورهای تولید کننده تخته سه لایی

کشورهایی مانند روسیه , اندونزی , مالزی  و .. این تخته های سه لایی را تولید و صادر می کنند . هرکدام از این کشورها این تخته ها در ابعاد و کیفیت های مختلف تولید می کنند و برای مصارف خاص به کار می رود . این تخته ها بدون روکش و با روکش در بازار موجود است و از هرکدام از این ها در مصارف مورد نظر استفاده می شود .

در کشور خود ما نیز چند سال است که این تخته ها تولید می شوند بیش تر مورد مصرف این تخته ها در کشور ما در صنایع مبلمان سازی و صنایع دستی و کار های هنری است .

خرید تخته سه لایی کرج

شرکت تنها وود شرکتی که در زمینه تولید و فروش  این تجهیزات فعالیت می کند . شما می توانید تخته سه لایی مورد نیاز خود را در مارک ها و کیفیت های مختلف  از این شرکت تهیه نمایید . شما حتی اگر بودجه مالی این اجازه را به شما ندهد  که این تخته ها را به صورت نو بخرید می توانید آن ها را به صورت کارکده و یا دست دوم تهیه و خرید کنید. برای خرید این تخته ها می توانید از تخته های ایرانی و خارجی را انتخاب کنید . در کشور شهرهای مختلف این تخته ها را تولید می کنند یکی از این شهرها که به آن ها می توان اشاره کرد تخته سه لایی کرج است .

تخته چند لایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *