تخته سه لایی 3 میل

تخته سه لایی 3 میل

درباره تخته سه لایی 3 میل

 

تخته سه لایی 3 میل :از چوب فرآورده های زیادی تولید و ساخته می شود . از این فرآورده ها در ساخت انواع لوازم چوبی استفاده می شود . در برخی از موارد از این فرآورده های چوبی برای ساخت خانه های چوبی نیز بهره می برند . یکی از این فرآورده های پر مصرف تخته سه لایی می باشند .

تخته سه لایی 3 میل

تخته سه لایی که از به هم چسباندن لایه های نازک چوب ساخته می شوند . این لایه های نازک را از برش کنده های چوب به دست می آورند . بعد از برش این لایه ها آن ها را به چسب آغشته می کنند و با استفاده از دستگاه پرس با اعمال فشار و حرارت به هم می چسبانند . چگونگی قرار گیری این لایه های چوب در هنگام چسباندن اهمیت دارد .

لایه ها را به گونه ای به هم می چسبانند که هر لایه جهت رگه هایش مخالف لایه بعدی باشد و عمود بر هم باشند . رعایت این کار باعث می شود که تخته سه لایی از مقاومت بیش تری برخوردار باشد . به تخته های سه لایی تخته های چند لایی نیز گفته می شود . از تخته های سه لایی در کارهای زیادی استفاده می شود .

تخته سه لایی 3 میل در انواع مختلفی ساخته می شوند :

  • تخته سه لایی نرم چوب : این تخته ها را از چوب درختانی که چوب آن ها مقاومت زیادی ندارند ساخته می شوند . از این دست از درختان می توان به درختان سرو و کاج اشاره کرد . برای چسباندن این تخته ها از چسب هایی مانند خمیر نشاسته , چسب حیوانی و یا کازیین استفاده می کنند . این تخته ها از کیفیت پایینی برخوردارند و به این دلیل از قیمت کم تری نیز برخوردارند .
  • تخته سه لایی سخت چوب : این تخته ها را از چوب درختانی می سازند که چوب آن ها از استحکام کافی برخوردارند ساخته می شوند . درختانی مانند درختان بلوط , ماهون و توس از جمله درختانی هستند که چوب آن ها محکم هستند و برای ساخت تخته سه لایی سخت چوب مورد استفاده قرار می گیرند . برای چسباندن این تخته ها از چسب هایی مانند رزین استفاده می کنند . این تخته ها به دلیل استحکام بالا از کیفیت بالایی برخوردارند و قیمت آن ها نیز از انواع دیگر بالاتر است .

خرید تخته سه لایی 3 میل

انواع مختلف تخته سه لایی 3 میل را می توان از شرکت تنهاوود تهیه نمود . این شرکت علاوه بر تخته چند لایی محصولات دیگری مانند قالب بتن , جک سقفی , جک ساختمانی , داربست مثلثی , داربست چکشی , اسکافلد , اسکافلد چکشی , اسکافلد مثلثی , قوطی پروفیل دست دوم , قالب گرد , قالب پل , پلی وود , قالب فلزی , قالب تونلی , قالب بتن خاص , لوله داربستی , لوله داربست دست دوم , پیچ تنظیم , قالب لارج پنل , سرجک قابل رگلاژ و غیره را هم به صورت نو و هم به صورت دست دوم عرضه می کنند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *