تخته سه لایی چینی

تخته سه لایی چینی

تخته سه لایی چینی

از چوب درختان فرآورده های گوناگونی ساخته و تولید می شوند . از فرآورده های چوبی برای ساخت انواع مختلف لوازم های چوبی به کار می روند . یکی از این فرآورده های چوبی تخته سه لایی نام دارد که با آن بیش تر آشنا می شویم .

تخته سه لایی چینی چیست و چگونه ساخته می شود ؟

تخته سه لایی از چسباندن لایه های نازک چوبی به هم دیگر ساخته می شوند . برای ساخت این تخته های سه لایی کنده های چوب را تراشیده و به صورت ورقه های نازک در می آورند . سپس این ورقها را توسط چسب در جهت خلاف همدیگر به هم می چسبانند . برای چسباندن این ورقه ها از دستگاه های پرس کمک می گیرند تا تحت فشار و حرارت این ورقه ها را به هم بچسباند .

خلاف جهت بودن ورقه ها باعث می شود که استحکام تخته های سه لایی افزایش پیدا کند . بعد از این که تخته ها را از دستگاه پرس بیرون آوردند بخش های اضافه آن را برش می دهند و در مکانی سرد و خشک قرار می دهند . در ساخت این تخته ها روش های مختلفی نیز وجود دارند که بنا به شرایط از هر کدام از آن ها استفاده می کنند .

دو روش در ساخت تخته سه لایی چینی

  • روش اول : در ابتدا لایه ها را در اندازه ها و انواع مختلف آماده می کنند و سپس آن ها را به هم می چسبانند .
  • روش دوم : در این روش اندازه و ابعاد مورد استفاده در لایه های میانی متفاوت است و با هم یکسان نیست .

انوع مختلف تخته سه لایی چینی چیست ؟

  • تخته سه لایی نرم چوب : این نوع از تخته های سه لایی از چوب درختانی مانند سرو و کاج ساخته می شوند . این تخته ها را با چسب های ارزان قیمت به هم می چسبانند . چسب هایی مانند خمیر نشاسته , کازیین و یا چسب حیوانی برای ساخت این نوع از تخته های سه لایی به کار می روند . این تخته های سه لایی به دلیل مقاومت کم از قیمت پایین تری نسبت به سایر انواع تخته های سه لایی دارد .
  • تخته سه لایی سخت چوب : این تخته ها را از چوب درختان توس , ماهون و بلوط می سازند . این درختان چوب های سختی دارند و به همین دلیل به تخته های ساخته شده از چوب این درختان تخته های سخت چوب می گویند . برای چسباندن این تخته ها از چسب های باکیفیتی مانند رزین استفاده می کنند . ای تخته ها از سایر انواع تخته های سه لایی گران قیمت ترند .

خرید تخته سه لایی چینی

تخته سه لایی چینی را می توان از شرکت تنهاوود تهیه نمود . شرکت تنهاوود انواع این تخته ها را در کیفیت های مختلف به مشتریان ارایه می کند . تخته های سه لایی توسط کشورهای مختلف تولید و ساخته می شوند . شما می توانید همه این انواع تخته های سه لایی را با بهترین کیفیت از شرکت تنهاوود تهیه نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *