تخته سه لایی چیست؟

تخته سه لایی چیست؟

تخته سه لایی چیست؟

 

تخته سه لایی چیست؟ : تخته سه لایی فرآورده ای صنعتی است که از چسباندن چندلایه چوب نازک به هم دیگر تشکیل می شود . در ساخت این تخته ها کنده های چوبی را به شکل لایه های نازک چوبی برش می دهند وبعد آن ها را به هم می چسبانند . این لایه ها را تحت فشار به هم می چسبانند .

این لایه ممکن است از سه لایه بیش تر باشند اما همیشه تعداد لایه ها در آن ها فرد است . در ساخت این تخته ها دقت می شود که هر لایه را برخلاف سمت رگه های لایه قبلی وعمود به هم قرار بدهند . انجام این کار باعث می شود که استحکام تخته ها بیش تر بشود . کاربرد تخته سه لایی چیست؟ تخته سه لایی کاربردهای فراوانی دارد و ازپرمصرف ترین فرآورده های چوبی در دنیا شناخته می شود . این تخته ها در انواع و اشکال مختلفی  تولید می شوند .

انواع مختلف تخته سه لایی چیست؟

  • سخت چوب : بهترین این تخته های سه لایی از درختانی با چوب های سخت تولید می شوند . درختانی مانند بلوط ,توس و ماهون و …. برای این کار مناسب هستند زیرا دارای چوب های سخت هستند . تخته های با کیفیت بیش تر با چسب هایی مانند رزین به هم چسبانده می شود این چسب در برابر آب مقاوم هستند .
  • نرم چوب : تخته سه لایی هایی با قیمت کم تر و ارزان تر از درختانی با چوب های نرم ساخته و تولید می شوند . درختانی مانند کاج و سرو چوب های نرم تری دارند و استحکام آن ها کم تر است . تخته های سه لایی هایی که ارزان تر ند با چسب حیوانی , خمیر نشاسته و یا کازیین به هم چسبانده می شوند . این چسب ها در برابر آب مقاومت زیادی ندارند .

مراحل ورود به بازار تخته سه لایی چیست؟ این تخته ها با مارک های مختلف و تولید کشورهای مختلف در بازار وجود دارند . این تخته ها با روکش و بدون روکش موجود هستند . کشور های مختلفی این تخته ها را تولید و صادرات می کنند . کشورهایی از قبیل روسیه , مالزی , چین و اندونزی و… نیز در تولید و صادرات این محصول فعالیت می کنند .

در کشور ما نیز چند سال است که تولید تخته های سه لایی شروع شده است . تخته های سه لایی در کشور ما بیش تر در صنایع مبلمان و کارهای هنری کاربرد دارند . انتخاب هر کدام از این نوع تخته ها بستگی به کاری که می خواهیم با آن انجام بدهیم دارد و برای هر کاری نوعی از این تخته های سه لایی را استفاده می کنیم .

تخته های سه لایی در اندازه ها و ابعاد مختلف وجود دارند و با توجه به سلیقه کارخانه و اندازه دلخواه مشتریان عرضه می شود .شرکت تنهاوود شرکتی است که در زمینه تولید و فروش این ابزار ها و تجهیزات فعالیت می کند . شما می توانید ابزار ها و تجهیزات مورد نیاز خود را با بهترین و بالاترین کیفیت از شرکت تنهاوود تهیه نمایید .

 تخته چند لایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *