تخته سه لایی روسی

تخته سه لایی روسی

تخته سه لایی روسی

تخته سه لایی روسی از به هم چسباندن لایه های نازک چوب به هم دیگر ساخته می شوند . این تخته ها را تخته های چند لایی نیز می نامند . در ابتدا برای ساخت این تخته ها کنده های چوب را به لایه های نازک برش می دهند سپس این لایه ها را با انواع چسب به هم می چسبانند . این تخته ها شاید بیش از سه لایه داشته باشند اما همواره تعداد لایه های آن فرد هستند . این لایه ها را در خلاف جهت لایه قبلی روی هم می گذارند و به طوری که عمود برهم دیگر هستند به هم می چسبانند . این کار باعث می شود که کار محکم شود و استحکام کافی را داشته باشد .

یکی از پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین فرآورده های چوبی تخته های سه لایی می باشند . این تخته ها را در کیفیت های مختلف تولید می کنند و در کارهای مختلف به کار می برند .

چه کشورهایی تخته سه لایی را تولید و صادرات می کنند ؟

کشورهایی زیادی در زمینه تولید و صادرات تخته سه لایی روسی فعالیت می کنند . کشورهایی چون روسیه , چین , اندونزی , مالزی و … این تخته ها را تولید و صادرات می کنند .  در کشورما نیز این تخته ها چند سال است که تولید می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند . در کشور ما بیش تر مصارف تخته سه لایی در صنایعی هم چون مبلمان سازی و کارهای هنری و صنایع دستی است .

این تخته های سه لایی با روکش و بدون روکش تولید می شود و از با کیفیت ترین تخته های موجود در بازار می توان به تخته سه لایی روسی اشاره کرد .

انواع واشکال مختلف تخته سه لایی روسی چیست ؟

  • تخته سه لایی سخت چوب : این تخته ها از درختانی تولید می شوند که چوب سفت و سختی داشته باشند . به عنوان مثال درختانی مثل بلوط , توس , ماهون و … که سخت چوب هستند برای ساخت این نوع از تخته ها کاربرد دارند . برای چسباندن این تخته ها که با کیفیت تر و گران تر از انواع دیگر است از چسب هایی مانند رزین استفاده می شود . این چسب در برابر آب مقاوم است و گسسته نمی شود .
  • تخته سه لایی نرم چوب : این تخته به نسبت تخته های سخت چوب از کیفیت و قیمت پایین تری برخوردارند . برای ساخت این تخته ها از چوب درختانی که نرم چوب هستند استفاده می شود . درختانی هم چون درختان سرو کاج از درختان نرم چوب محسوب می شوند . برای چسباندن این تخته ها از خمیر نشاسته , کازیین , چسب حیوانی استفاده می شود . این چسب ها میزان مقاومت کم تری نسبت به چسب های رزین است .

خرید تخته سه لایی روسی

شما می توانید از شرکت تنهاوود که دارای کادری مجرب و حرفه ای می باشد و در این زمینه فعالیت دارد این تخته ها را تهیه نمایید و مورد استفاده قرار دهید .

تخته چند لایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *